Batı Su Blog

NEDEN İÇME SUYU SİSTEMİ

Su, evimizdeki en önemli kaynaktır. İçmek, yemek pişirmek, yıkanmak ve temizlenmek için su kullanırız. Sıklıkla suya gösterilmesi gereken özeni göstermiyoruz. Mesela suyumuzun içinde ne olduğunu gerçekten biliyor muyuz?

Gün geçtikçe birçok kişi musluğundan akan suyun içinde ne olduğunu ve kalitesini merak eder hale geliyor. Bunun bir sebebi var.

Türkiye’de son yıllarda yapılan araştırmalarda ortaya çıkıyor ki; her gün biraz daha artan çevre kirliliği sularımızı da oldukça etkiliyor ve kirlenmesine sebep oluyor.

Su kaynaklarımızdaki kirlenme son derece dikkat çeker bir şekilde artarken musluklarımızdan akan suyun farklı olduğunu da düşünemeyiz. Kirli suların bir numaralı çözümü olarak da en başta güçlü kimyasallar devreye giriyor ki bu durum sağlığımız üzerinde ciddi sonuçlara yol açıyor. Her geçen gün artan hastalıkların ve bağışıklık sistemi çökmelerinin de en belirgin sebebi olarak tükettiğimiz yiyecek ve içeceklerde kullanılan kimyasallar oluyor.

Peki bu endişe verici durumdan kaçınmak için çözümünüz şişelenmiş su almak mı?

Maalesef şişe su tüketmek bir çözüm yolu değil. 2017 yılında Business Insider tarafından yapılan bir çalışma sonucu gösteriyor ki; musluğumuzdan akan suyu arıtmak yerine şişelenmiş su tercih ederek yılda ortalama 300 kat daha fazla para harcamış oluyoruz. Şişe su tüketiminin bütçemize yansıyan zararının yanında çevremize ve gezegenimize verdiğimiz çevresel kirliliği ve zararı da görmezden gelmemiz mümkün değil. Plastik su şişelerinin doğal kaynaklarımız ve çevremiz üzerinde yarattığı ölümcül etkiler her geçen gün daha da bariz hale geliyor.

National Geographic’in yaptığı bir çalışma sonucu gösteriyor ki; kullanılan her 6 şişenin sadece 1 tanesi geri dönüşüme girebiliyor.

O halde ne yapmalıyız?

Musluklarımızdan akan suyu temiz su kaynağına çevirmek yapabileceğimiz en akıllıca çözüm.

Aileniz ve kendiniz için en sağlıklı ve temiz suyu nereden temin edeceğinizi bilmek ister misiniz?

Su içmek, yemek yapmak, yıkanmak için… İçinden su geçen elektronik cihazlarınız ve suyla temas eden tüm yüzeyleriniz için… Kendiniz için.

Batı Su Arıtma Sistemleri olarak, profesyonel çözüm önerilerilerimizle 23 senedir hizmetinizde olmaktan çok memnunuz.

Detaylı bilgi almak ve Ücretsiz Su Tahlilinizi yaptırmak için bize ulaşın.

0232 239 3 888

www.rainsoftizmir.com

ÜCRETSİZ SU TAHLİLİ