Batı Su Blog

AQUAWEST SERİSİ SU ARITMA ÜRÜNLERİ

AQUAWEST SERİSİ SU ARITMA ÜRÜNLERİ

Batı Su, AQUAWEST Serisi UA ONAYLARI olan Arıtma Sistemleri ile; Güvenle evinizdeki her noktadan içilebilir su temin edebilirsiniz. Çocuklarınız ve tüm aile bireyleriniz güvenle arıtılmış suyla yıkanabilir. Dişlerinizi mikroplardan ve benzeri türde zararlı maddelerden arındırılmış su ile fırçalayabilirsiniz.

Yazının Devamı
DAMACANA SULARINDAKİ TEHLİKE

DAMACANA SULARINDAKİ TEHLİKE

Su hakkında cevaplanması gereken her soru önemlidir. Ancak güncel ve önemli olması sebebiyle “Temiz su” hakkında bazı uyarılara gerek vardır. Temiz su tarifi kanunlarımızla belirtilmiştir. Böyle olmakla birlikte bir suyun “içilebilir olması için” kişinin bilmesi ve uygulaması gereken hijyen koşulları vardır. Aksi takdirde yüksek bedellerle, “sağlıklı içme suyu” tanımlaması ile satın aldığınız suyunuzu sağlıksız hale dönüştürebilirsiniz.

Yazının Devamı
GİZLİ TEHDİT DEHİDRASYON

GİZLİ TEHDİT DEHİDRASYON

DEHİDRASYON: Vücudun su kaybetmesine “Dehidrasyon” denir. Dehidrasyon hastalığı, Amerika gibi gelişmiş ülkelerde bile yaşayan % 5 halkın ortak sorunudur. Sebebi insanın kendi vücudunu yeterince tanımıyor olması, suyun kendisi için önemini tam olarak bilmiyor olmasıdır.

Yazının Devamı
KİŞİSEL SU PLANI

KİŞİSEL SU PLANI

“Su içmenin de planı programı mı olur, susadığım zaman su içerim” demeyin... Bu düşünce, bir süreliğine de olsa vücudunuzu susuz bırakmanıza sebep olur. Vücudumuzun önemli özürlerinden birisi “susama” duygusunu geç hissediyor olmamızdır. Vücut kitlemizin %1,5 – 2’si oranında su kaybettiğimizde susuzluk hissi duyumsarız.

Yazının Devamı
ÜCRETSİZ SU TAHLİLİ